Historie klubu

Fotbalový klub s názvem FC Kopřivnice je spolkem vytvořeným na spolkových demokratických zásadách, nezávislým na politických stranách a hnutích. Spolek je organizátorem a představitelem fotbalu na území města Kopřivnice. 

Osoby, které se sdružily za účelem provozování fotbalu a činností s ním spojených, přijaly název FC Kopřivnice a dohodly se na vnitřní organizaci. Klub je nezávislou a suverénní právnickou osobou, která podléhá výlučně svým vlastním stanovám a právnímu řádu České republiky.

Sídlo fotbalového klubu FC Kopřivnice:
Letní stadion
Komenského 830
Kopřivnice 
742 21

Současnému vedení klubu jde v první řadě hlavně o masovou výchovou mládeže. Cíl plní vytvořením co nejširší vlastní základny s velkým počtem mládežnických mužstev. Podle dosavadních dosažených výsledků se tato práce s mládeží našemu fotbalovému klubu daří. Tato strategie však vyžaduje mnoho kvalifikovaných trenérů a to hlavně dobrovolníků, kteří jsou ochotni věnovat své osobní volno výchově talentované fotbalové mládeže. Vedení klubu posílá tyto dobrovolné trenéry (nejvíce z řad tatínků některých mladých fotbalistů) na trenérské kurzy a to na náklady klubu. Přivítá proto jakoukoliv pomoc po této stránce zajištění výchovy mládeže. Ať už se jedná o pomoc fyzickou (trenéři, asistenti a vedoucí mužstev) a nebo i jakoukoliv finanční výpomoc například formou umístění reklamy v prostorách Letního stadionu. Výchovou vlastní mládeže sleduje fotbalový klub v neposlední řadě další cíle a to například postupné doplnění mužstva dospělých vlastními kvalitními odchovanci.

Z historie klubu

Náš fotbalový klub byl založen v roce 1920. V pozdějším období existoval pod těmito názvy:
1920 SK Kopřivnice
1934 SK Tatra Kopřivnice
1948 SOKOL TATRA Kopřivnice
1953 DSO SPARTAK Kopřivnice
1957 TJ TATRA Kopřivnice
1993 ASK TATRA Kopřivnice
2001 FC Kopřivnice

Nejznámější hráči

Svatopluk Schäfer st. nar. 1921 zemřel 1996 - gólman Baník Ostrava , 1 x reprezentace ČSR v r. 1949

Svatopluk Schäfer ml. nar. 1951, gólman Baník Ostrava, VP Frýdek - Místek, Mistr Československa, vítěz Československého poháru

Zbyněk Ollender nar. 1966, Baník Ostrava, RH Cheb, Fomei Hradec králové, EPA Larnaca ( Kypr), vítěz Československého poháru, 131 utkání v 1.lize, 21 gólů, PVP proti Galatasaray Istambul - 2 góly

René Formánek nar. 1975, Drnovice, Příbram, Olomouc, Slovácko, Opava - 197 utkání v 1.lize

Tomáš Hykel nar. 1996, Baník Ostrava, MFK Frýdek Místek, mládežnický reprezentant ČR


Znak klubu