Zasloužené tři body z hřiště třetího celku tabulky soutěže

21. kolo | ne 7.5.2023 | Jeseník nad Odrou
2:5 (1:2)
Jeseník nad Odrou - Kopřivnice

27' VRBA Patrik

38' a 60' SOCHA Marek

51' SOCHA Tomáš

65' KUDĚLKA Filip

Ohlasy k utkání

Po nešťastné a nezasloužené porážce od Stachovic bylo hlavním mottem týdenní přípravy na Jeseník neklesnout na mysli a dál jít svou cestou. Hodně jsme si povídali a taky pracovali na nápravě. Výkon a hlavně výsledek napovídá, že se chlapci nepodělali a dali všem jasný vzkaz, tuhle sezonu už nikomu nedáme. Věděli jsme o individuálních kvalitách soupeře, že je silný v útočné fázi, ale taky jsme věděli o nedostatcích v té obranné. Plánem bylo odříznout tvůrce jejich hry Kratochvíla od nejlepšího střelce soutěže Ference. Taky nám trochu nahrála absence dalšího dobrého hráče Murína. My teda zvolili rozestavení 4 -1- 4 -1, kdy se navrátilec a kapitán Kalich věnoval neutralizaci domácího špílmachra a dělal to dobře. Navíc měl v 6. minutě tutovku, ale neproměnil. S lehkostí jsme se dostávali za záda domácí obrany a z mnoha šancí jsme bohužel proměnili jen dvě, vlastně jednu neb první branka byla velice šťastná. V závěru si Morys vybral slabší chvilku, kdy se mu přímák odrazil od hrudi a skončil v brance. Nutno ale říci, že měl za stavu 0:1 ligový zákrok, kdy vytěsnil nebezpečnou střelu. Ve druhé půli jsme jsme pokračovali ve stejném duchu, kdy jsme si z náběhových akcí vytvářeli další a další šance. Sled skóre byl teda 1:3, 2:3, 2:4,2:5 a když následně Morys lapil penaltu, věřili jsme ve tři body. Myslím, že diváci viděli nadstandardní zápas dvou kvalitních mužstev, skvělý výkon arbitrů a myslím si, že jsme byli opravdu lepší. Mohli jsme se opřít o týmovost, ale taky o individuální výkony. Absolutorium krajním obráncům, stopeři ok, i když mušky nacházím. Poctivý Horák, nebezpečný Vrba a znovu se ukazuje, jak je dobré mít neunavitelného a kvalitního Kalicha. Vážím si taky toho, že se Marek Socha  vrátil z rodinného výletu, aby nám pomohl a taky byl tím x faktorem našeho výkonu. Celý tým, včetně kluků z lavičky zaslouží uznání. Nic není hotové, musíme dál odrážet ataky týmů pod námi, takže cesta vede opravdu jen přes koncentraci a tvrdou práci.