23 – HORÁK Pavel

Rozhodčí: Ondřej Leško – Martin Tomai, Martin Smetana
Diváci: 155

Ohlasy k utkání

První zápas v roli vítěze soutěže jsme výsledkově nezvládli. Chci ale oddělit výkon od výsledku. Apeloval jsem na hráče, že nic neskončilo a musí se prezentovat jako lídři. Museli jsme vyřešit velké množství absencí a taky nasazení Ermise, který má pracovní závazek a moc se mu nechtělo riskovat případné zranění. Do základu jsme teda vystříleli veškerou munici a museli na plac i Varga s Markem, kteří neměli tréninkovou zátěž. Ale oba hráli velice dobře. Na lavičce teda byli kluci z dorostu, kteří přispěchali ze svého zápasu. Bilance domácích budila respekt, kdy neztratili na svém hřišti ani bod a naším cílem bylo jim ukázat, že přijel fotbalový soupeř. Ve dvacáté minutě se nestačili divit, kdy po našich typických situacích seděli na lavičce jak zařezaní a stav byl 0:2 a mohl být i 0:4. Pak přišel laciný gól a ožili. My jsme pak znejistěli a měli jsme velké hřiště. Díky tomu jsme nezachytávali kolmé, průnikové pasy. Ve 42. minutě byl faulován Ermis a po oplácení byl rád, že vyvázl jen se žlutou kartou. Proto jsme se rozhodli jej v půli stáhnout a na plac šel první z juniorů. Odchod do kabin byl , jak jinak, bouřlivý, neb někteří lidé jsou prostě nesoudní a jejich tupost do nebe volající. Myslím tím platící kibice. Druhá půle začala opatrněji, do šedesáté mohlo být hotovo, protože naše šance byly vyložené. Bohužel místo stavu 1:3 jsme po nedorazu dostali lacinou branku a starojičínským jsme stříkli do žil novou energii. Dostali se do fotbalového rauše, myslím to v dobrém, prostě nás chtěli porazit. Potud vše ok. Hráli dobře, měli šance a nám docházela energie a možná i přesvědčení. Posílit jsme neměli jak a tak jsme posílali na hřiště kluky z dorostu. Zápas spěl k remíze, ale po dalším nedorazu v naší šestnáctce se trefil šťastně přes hlavu domácí hráč. V 93. minutě nepískl sudí, který ale pískal solidně, pentli a tak se mohli starojičínští radovat. Chápu, že měli radost, ale způsob byl až komický a za mě nedůstojný dospělých lidí. Místo uznání, že to byl pěkný fotbal se vším všudy a že si konečně zahráli proti fotbalistům, jsme museli poslouchat ubohé dvojsmysly a vlastně takové dětské kyšky lišky. Ale chlapcům, kteří dorazili, každý si vybere, jsem poděkoval a nic nevyčítám. Výkon jsem viděl , náš fotbalový projev byl na úrovni. Nachystáme se na domácí zápas a oslavu titulu a přeju si ať je to spojeno s výsledkem za tři body.