Starší žáci-remíza doma s Krnovem

Zápas
út 19.4.2022, Aleš Ručka

První domácí zápas jarní části

18. kolo | so 16.4.2022 | FCKopřivnice
2:2 (2 : 2)
Kopřivnice - Krnov
Statistiky:

17´ Roman Liška, 27´ Patrik Socha

Kopřivnice:

1 – Fryč Adam, 21 – Chalupa Matyáš, 3 – Tomáš Zoltán Borák, 4 – Matyášek Václav, 5 – Bartoň Jiří, 6 – Kubalík Alexandr, 8 – Šablatura Sebastian ( C ), 9 – Liška Roman, 10 – Heimerle David, 11 - Šenkeřík Petr , 12 – Ručka Lukáš, 14 – Mech Jakub, 15 – Socha Patrik, 16 – Geryk Daniel, 18 – Chalupa Jakub, 19 – Gaži Dominic

Rozhodčí: Hrňa Petr
Diváci: 25

Ohlasy k utkání

V sobotu 16. dubna jsme poprvé vyběhli k zápasu jarní části na domácím hřišti proti Krnovu. Úvod zápasu v nepříjemném chladu, větru a za hustého mrholení, byl opatrný z obou stran a odehrával se převážně na středu hřiště. Soupeři se sice hned v páté a desáté minutě podařilo proměnit šance po našem nedůrazu v obraně a napadání. Dvougólové vedení však soupeře možná až příliš uklidnilo a naši borci naopak nechtěli nic vzdát. Když za pár minut po povedené akci vstřelil náš gól Roman a dostali jsme se „na dostřel“, šli kluci jednoznačně za vyrovnáním. Dařilo se nám celkem včas a úspěšně napadat útočné pokusy Krnova a co prošlo, pochytal Adys v brance. Když pak v 27. minutě přesně nasměroval svou levačku k dalekonosné střele Sochič, bylo po zásluze vyrovnáno a s tímto stavem se šlo i do kabin.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že nesmíme a nechceme nic moc měnit, držet stejný poctivý přístup jako v první půli. Nehnat se bezhlavě do útoku, ale hlavně pořád stejně poctivě a obětavě řešit defenzívu. Kluci byli samozřejmě namlsaní vyrovnáním, chtěli „dokončit obrat“ a vyhrát, ale tentokrát opravdu makali a plnili s maximálním nasazením všechno, co jsme si řekli. Určitě byl nejtěžší úvod druhé části, kdy Krnov jednoznačně chtěl potvrdit své postavení v tabulce (4. místo) a brzy skórovat. Čím déle se nám dařilo jim tyto záměry hatit, tím více byli nervózní a produkovali chyby, které i nás posílaly do šancí. Změnit stav se ale nepodařilo ani jednomu celku a tak utkání dospělo k asi zasloužené remíze.

Domácí remíza bývá brána jako ztráta – pro nás je to ale víc než velmi cenný zisk prvního bodu a díky moc borci za ni !!! Jsme na STARTU! Dokázali jste nejen nám, ale hlavně pak určitě sami sobě, že každý zápas je hratelný a každý soupeř porazitelný. K tomu hernímu umění je ale třeba přidat opravdu něco navíc- tu bojovnost, poctivý přístup a srdce. Tohle všecko u každého hráče spojit v jeden tým, s jedním cílem a jít si za tím. Navíc makat takhle oba poločasy - a to i ve chvíli, kdy prohráváme.

Toto všechno se nám proti Krnovu povedlo, díky borci za to vám všem a pojďme dál to teď nejen opakovat, ale do dalších zápasů ještě vylepšit a vygradovat. Další zápas ale zase začíná od nuly, tak pojďme znovu zabrat a zas se o to porvat. Máme na to !

AR & JV