První přípravný zápas s týmem z krajského přeboru

so 29.7.2023, Jaroslav Colbert

I bez hráčů, kteří se rozhodli nepokračovat tým příjemně překvapili. Dávat šanci mladým odchovancům je správná cesta.

1. kolo | so 29.7.2023 | Kopřivnice
1:1 (0:1)
FC Kopřivnice - TJ Sokol Krásné Pole
Rozhodčí: Jakub Volanský
Diváci: 50

První přátelák v roli mužstva 1.A třídy jsme sehráli proti mužstvu z krajského přeboru, celku Krásného Pole. Už bez hráčů, kteří se rozhodli nepokračovat v týmu, jsme sehráli solidní part. Hosté byli sice zkušenější v mezihře, ale větší šance v první půli jsme si vypracovali my. Mladí hráči naznačovali, že při poctivé přípravě a dobrém vedení nového trenéra, mají co klubu nabídnout. Když vezmu v potaz, že nebyli Horák, Ermis, Kudělka, Hruška, Kelnar, posila z Brušperku Marek Janša zatím po zranění jen v roli pomezního, Morys, tak jsem byl opravdu příjemně překvapený. Hlavně ve druhé půli, kdy jsem počítal, že odejdeme kondičně a postupným střídáním mladých za ještě mladší půjde kvalita dolů. Nejvíc, jak jsme reagovali na obdržený gól. M. Socha pálil jednu šanci za druhou až jsem byl na něj už zlý. Pak se sice trochu vykoupil pěknou individuální akcí na 1:1, ale při trochu větší koncentraci měl ten zápas rozhodnout sám. Potenciál mužstvo ukázalo, líbil se mi brankář, Kocián a neskutečný běžecký výkon podal Vrba s Vargou.