PŘÍMÝ SOUBOJ O 1. MÍSTO – JEDNOZNAČNÉ VÍTĚZSTVÍ FCK

Další domácí výhra – Jeseník nad Odrou porážíme 7 : 2

8. kolo | so 24.9.2022 | FC Kopřivnice
7:2 (3 : 1)
Kopřivnice - Jeseník nad Odrou

10´ a 27´ a 56‘ Tomáš SOCHA

12‘ a 67´ Adam KELNAR

52‘ Jan KALICH

73´ Jan OLLENDER

Ohlasy k utkání

Při bodové rovnosti s Jeseníkem šlo v sobotu o přímý souboj o první místo v tabulce. V úvodu neproměňujeme vyloženou šanci, ale hned při té další je v šestnáctce nedovoleně sestřelen Oli a Sochič spolehlivě proměňuje nařízenou penaltu. Zakrátko navíc zvyšujeme Adamem Kelnarem na 2:0 a po půlhodině hry odskakujeme opět Sochičem na třígólový rozdíl. Po snovém úvodu máme sice malé okno, kdy mírně polevujeme v ostražitosti i v pohybu, ale kvalitní soupeř z toho naštěstí vytěží jen jeden gól. Takže poločas 3:1, ale jsme teprve v půlce. Úvod druhé části zase patří nám a po sedmi minutách zvyšuje Kalda, za další dvě minuty Sochič uzavírá svůj hattrick a odskakujeme tak do vedení 5:1. Za deset minut přidává svůj druhý gól Kely a soupeř, očividně zaskočený průběhem a stavem hry se zmůže jen na korekci na 6:2. My ale dál chceme a máme chuť - a máme i poslední slovo, když po dvou minutách odpovídáme Honzou Ollenderem, který uzavírá stav zápasu na nečekaných, ale spravedlivých 7:2!

Díky všem, borci – kvalitní výkon a zodpovědný přístup každého jednotlivce spojený do takticky zvládnuté týmové hry, kdy každý zná a na maximum plní svou úlohu. Má toto vše pak dohromady zasloužený výsledek - již čtvrtou jasnou výhru na domácím hřišti. Jedeme dál a čekají nás teď tři nelehké venkovní zápasy. Na domácí trávník se vrátíme až 22. října v zápase proti Starému Jičínu.