Výhra mladších žáků na hřišti MFK Havířov

6. kolo | po 2.9.2019 | MFK Havířov
3:4 (1:3)
Havířov - Kopřivnice
Statistiky:

17´ a 53´ Kvita František, 6´ Svoboda Fabián (P), 26´ Socha Patrik

Kopřivnice: 1 – Smolík Tomáš, 2 – Kylhof Jan, 3 – Parma Matyáš, 4 – Matyášek Václav, 5 – Bartoň Jiří, 6 – Kubalík Saša, 7 – Kvita František, 10 – Heimerle David, 11 – Socha Patrik ( C ), 12 – Ručka Lukáš, 13 - Svoboda Fabián, 14 – Geryk Daniel, 15 – Kopel Kristián
Rozhodčí: Jantoš Pavol
Diváci: 15

Ohlasy k utkání

V předehrávce dalšího kola krajské soutěže mladších žáků jsme se utkali v pondělí 2. září na umělé trávě s týmem MFK Havířov. Hned ve druhé minutě skóre otevřel hodně šťastným gólem po odrazu od tyče do našeho hráče domácí tým. Naše borce to ale správně nabudilo k ještě větší aktivitě v ofenzivě, kterou jsme rychle donutili soupeře k faulu v pokutovém území a odpískanou penaltu v šesté minutě úspěšně proměnil Fabi a vyrovnal tak na 1:1. Převzali jsme aktivitu a tlačili se do soupeře, ale finálnímu zakončení vždy trochu scházelo. Až v 17. minutě jednu ze svých šancí proměnil s přehledem Fanda a o deset minut později pak stanovil poločasový stav na 3:1 v náš prospěch střelou k tyči Páťa. Věděli jsme, že máme za sebou teprve půlku a že ta druhá bude v hodně těžkých podmínkách (vytrvalý hustý déšť a vítr) velice náročná. Naši borci měli i v druhé půli více ze hry, ale i MFK zahrozil několika šancemi, které někdy na poslední chvíli hasili kluci v obraně, nebo až Tom v brance. Jeden z protiútoků se přece jen podařilo soupeři zakončit a dostal se zase „na dostřel“. Naštěstí jsme rychle reagovali a po hezké kombinaci nás Fanda Kvita svým druhým gólem v zápase dostal opět do dvoubrankového vedení. Domácí tým v závěru ještě snížil na 4:3, na což ale naši kluci dokázali reagovat zkvalitněním rozehrávky, lepší kombinací a držením míče, takže už si své zasloužené vítězství pohlídali.

Borci, díky všem za tenhle zápas. Byly to nervy, ale ukázali jste, že se umíte o výsledek porvat a zabojovat na hranici možností. Snad „havířovskou dešťovou koupel“ přežijete všichni ve zdraví. Už ve středu 4. září nastupujeme na domácím trávníku proti klukům z Krnova. Pojďme znovu zabojovat a zabodovat i na domácím hřišti.