18. kolo | so 13.4.2019
6:2 (1:2)
Kopřivnice - Mořkov
Střelci : hosté 1´- Černoch , 23´ - Erle
Domácí : 25´- Kalich , 53´- Závodný , 58´- Závodný , 61´- Varga , 69´ - Dočkalík , 85´ - Závodný
ŽK – Varga , Košárek , Závodný
Kopřivnice: Beňo-OkřesíkJ,Mička,Petráš,Kűhnert(46´Košárek)-Varga(72´Holub),Kalich,Dočkalík(78´Kudělka),Makový T.( 16´Marek P.)-Ollender,Závodný , Náhradníci : Makový M.
Rozhodčí: Hykl
Diváci: 85

Do utkání jsme vstoupili podle toho nejčernějšího možného scénáře . Běžela 14 sekunda a hosté po nedorozumění v naší obraně otevírají skóre zápasu – 0:1. Odpověděli jsme ve 4.minutě Tomášem Makovým , ale jeho střela levačkou skončila v náručí hostujícího gólmana . Ve 23.minutě jsme namazali hostům z autového vhazování vyloženou šanci a Erle se z hranice šestnáctky nemýlil – 0.2 . Celý I.poločas byl

z naší strany neurovnaný , dlouhé držení a vodění míče , nepřesné zakončení i nervozita z nepříznivého stavu . I když jsme ve 25.minutě snížili po samostatné akci Honzou Kalichem na 1:2 , stále to nebyl ten výkon z předcházejících zápasů .

Šance ( střely ) Ollendra , Závodného , Dočkalíka , Vargy nepřinesly kýžené branky , hosté dlouhými nákopy za naší obranu zle zatápěli našim bekům a do šaten jsme odcházeli za nepříznivého stavu .

V přestávce jsme si vyříkali co bude potřeba změnit v naší hře , vystřídali jsme zraněného Lukáše Kűhnerta a nahradili ho Mirkem Košárkem . Celkový projev se výrazně změnil , hlavně jsme zjednodušili přechod do útočné fáze bez zbytečného a dlouhého vodění míče , přihrávky na dva doteky s úspěšným zakončením. Utkání jsme prakticky rozhodli v rozmezí 16 minut ( mezi 53´ - 69´ minutou ) , kdy jsme vstřelili 4 branky a o zápase bylo rozhodnuto . Hosté odpadli hlavně po fyzické stránce a i prostřídání mělo vliv na celkovém výsledku . V 52.minutě našel Honza Kalich – Jirku Závodného a ten srovnává na – 2:2. V 57.minutě Honza Ollender vysunul opět Jirku Závodného a náš nejlepší střelec se nemýlil – 3:2 . V 60.minutě našel průnikovou přihrávkou Adam Dočkalík nabíhajícího Denise Vargu pro kterého nebyl problém rozvlnit síť hostující branky – 4:2 . V 69.minutě to vzal na sebe Adam Dočkalík a po samostatné akci a obejití gólmana do prázdné branky zvyšuje na 5:2. Konec zápasu byl již zcela v naší režii a v 85.minutě výstavní střelou do šibenice z přímého kopu upravuje na konečných – 6:2 Jirka Závodný .

Oslavy narozenin několika našich borců mohly probíhat ve spokojené atmosféře z vítězství a za předvedený výkon hlavně ve II.poločase – blahopřejeme !