Slabší druhý poločas

so 27.10.2018, Svatopluk Chrobák

Společný nástup fotbalistů obou mužstev s účastí fotbalových budoucích hvězd z přípravky jako na utkáních LM. Takto byl zahájen poslední domácí zápas mužů letošního podzimu.

13. kolo | so 27.10.2018 | tráva
1:2 (1:1)
Kopřivnice - Tichá

Střelci : 21´ Košárek , hosté : 22´ Kocián , 61´ Kocián

ŽK – Petráš
Kopřivnice: SESTAVA : Beňo , Okřesík J. , Petráš , Hruška , Košárek (88´- Kramoliš ) , Kalich , Mička , Špaček , Varga ( 88´ - Marek ) , Ollender , Závodný ( 79´ - Hanzelka ) NÁHRADNÍCI : Morys , Kramoliš , Makový M., Hanzelka , Marek ,
Rozhodčí: KOLARSKÝ Michal, BARTEK Libor, VOLANSKÝ Jakub
Diváci: 90

Za stálého mírného deště jsme přivítali v derby utkání 4.mužstvo tabulky SK Tichou . Po celý I.poločas to bylo vyrovnané utkání s více šancemi pro nás. Hosté hrozili dlouhými nákopy za naší obranu na důrazné a rychlé forvardy . Začátek byl z naší strany hodně rozpačitý z hlediská obranné činnosti ( tady si musí do svědomí sáhnout borci jak se připravili na toto důležité derby utkání ) . I přesto jsme si dokázali vytvořit kombinační hrou několik jasných brankových situací . Již ve 4.minutě Jirka Závodný uvolnil ideálně Honzu Kalicha , ten se řítil sám na gólmana Pikulíka ale jeho přehození ( lob ) těsně míjí branku. O dvě minuty později se opřel do míče ze šestnáctky Honza Okřesík , bohužel opět mimo branku hostí . Hosté zahrozili šancí v 9.minutě a zachránilo nás břevno Beňovy svatyně . V 19.minutě z výhodné střelecké pozice míjí Jirka Závodný branku . Ve 21.minutě vyslal Mira Košarek dělovku ze 16m , gólman Pikulík s námahou vyráží . Ve 23.minutě jsme se konečně dočkali , když vybojoval míč Jirka Závodný a důrazný Mira Košárek hlavou otevírá skóre zápasu – 1:0 . Ještě jsme neskončili s oslavami a přímo po rozehrání ze středové kruhu náleduje dlouhý pas do naší obrany , naše obrana v nouzi zahrála na rohový kop a opět ze standartní situace propadáme – Daniel Kocián hlavou z pětky nám bere vedení a srovnává na poločasových – 1:1. Hosté zahrozili ještě jednou , ale gólman Beňo byl na místě i když se míč odrazil z velkého úhlu od tyče do autu . Za zmínku stojí společný nástup fotbalistů obou mužstev s účastí fotbalových budoucích hvězd z přípravky jako na utkáních LM – velké díky.

Po celý II.poločas jsme nedokázali přehrát kompaktní obranu hostí , a s dlouhými nákopy si lehce poradili . V 61.minutě odpískal hravní arbitr hodně přísný faul na brankové lajně na hranici velkého vápna a následný centr do naší šestnáctky opět Daniel Kocián chytrou patičkou usměrňuje za záda našeho gólmana – 1:2 . Bylo to šťastné , ale asi zasloužené vítězství hostujícího mužstva . My jsme ještě jednou zahrozili střelou Honzy Ollendra z hranice šestnáctky v závěru utkání ale ta těsně míjí Pikulíkovu branku . Je to již třetí prohraný zápas doma , kdy jsme hlavně v I.poločasu neproměnili téměř 100% šance , které nás připravily o vítězství , prostě nám to nějak na podzim nelepí .