Mladší žáci v Ostravě vítězně

23. kolo | so 18.5.2019 | Ostrava Jih
2:5 (2 : 4)
Ostrava - Jih - Kopřivnice

5´,13´,19´ - Matěj SVÁČEK

29´,55´- Dan PAVLIŠTÍK

Kopřivnice: 1 - Socha Patrik,2 - Kylhof Jan,4 - Matyášek Vašek,5 - Bartoň Jirka,6 - Janek Richard, 7 - Zaoral Adam,8 - Pavlištík Daniel(C),9 - Kresta Jakub,10 - Kopel Kristián,11 - Sváček Matěj, 12 - Ručka Lukáš
Rozhodčí: Písečný Lukáš
Diváci: 36

Ohlasy k utkání

V sobotu 18. května jsme zajížděli na hřiště celku Ostrava Jih, kde jsme mohli očekávat dle postavení v tabulce vyrovnaný souboj o body. Kluci chtěli navázat na výhru z minulého kola a podařilo se jim hned v páté minutě otevřít účet utkání, když se před domácí brankou prosadil Matěj Sváček. Že to nebude jednoduché nám soupeř hned za čtyři minuty dokázal vyrovnávací brankou. Naše borce to ale spíše ještě více namotivovalo a po pěkných útočných kombinacích ve 13. a 19. minutě Maty hodně rychle dokončil svůj další hattrick! Houževnatý soupeř ale za dvě minuty vsítil kontaktní gól a měl velkou snahu do poločasu vyrovnat. Náš útok, ale v předposlední minutě předvedl hezkou kombinaci na jejímž konci se před odkrytou domácí branku dostali oba naši útočníci. Maty, ačkoli mohl v klidu přidat svůj čtvrtý gól v zápase, volil ještě přihrávku na Dana Pavlištíka  a ten v pohodě uzavřel poločasový stav na 2:4. Skvělá práce borci - perfektí ukázka, jak šlape tým! Vedení o dva góly nic neznamenalo a soupeř měl v druhé půli velkou chuť s tím něco udělat. Do šancí se dostávaly oba týmy, ale na obou stranách brankáři měli navrch, nebo chyběl klid a přesnost v koncovce. Když tak pět minut před koncem přidal náš kapitán Dan svůj druhý gól, bylo jasné, že si zasloužené vítězství náš tým už pohlídá.

Kluci, opět a zas s radostí velký dík za tohle uválčené a ubojované (a o to cennější) vítězství. Díky Patrikovi za odchytaný zápas navzdory zranění ruky při rozcvičování před zápasem a taky Matymu za další "třígólový" zápas. Největší dík ale celému týmu, který opakovaně ukazuje, že umí zabrat v pravou chvíli a porvat se svou bojovností o výsledek. Moc dík všem, borci!