4Mech EliášBranka1005056652
5Macháček MatyášBranka0906074559
Rozhodčí: BANOT Vojtěch
Diváci: 30

Do třetího mistrovského utkání ml.žáků jsme zajížděli do MFK Havířov, kde po velmi solidním výkonu naši borci prohráli těsně 3:2.

Pro MFK Havířov to byl vůbec první zápas v nové sezóně a tudíž jsme netušili jak silný soupeř proti nám bude hrát. Prvních 10 minut si dovolím konstatovat, že jsme zápas měli ve své režii a bohužel se nám nepovedlo vstřelit branky z krásně připravených akcí. Zápas trošku ovlivnil verdikt sudího, kdy v 10minutě po jasném autu ukázal na rohový kop, bohužel přesně v tu chvíli jsme střídali a došlo ke zmatku před bránou. Domácí hráč a pomezní také avizovali v náš prospěch – bohužel i to se stává. Tento gól nakopl domácí a opět během dvou minut rázem vedli 3:0.

Zde jde vidět, že kluci ještě na tyto situace nejsou mentálně připraveni a dostanou se do „křeče“. Zbytek poločasu kluci opět hráli vyrovnanou partii.

O přestávce jsme se domluvili na novém rozestavení s touhou zápas otočit. Doslova borci do soupeře „bušili“ celý druhý poločas, ale po vyložených šancích a hlavně neskutečných zákrocích brankáře domácích byl stále nepříznivý stav 3:0 pro domácí celek. Prolomit střeleckou smůlu se podařilo v 52.minutě, kde se nádherně trefil Eliáš Mech. Tento kontaktní gól nám opět vehnal novou energii do žil, ale domácí gólman čaroval. Jiskřičku naděje vykřesal v 59.minutě Maty Macháček, ale šlo už pouze o korigování finálního výsledku 3:2.

Dalším velmi důležitým faktorem pro naše borce byl povrch hřiště. Hrálo se na umělé trávě a s tím nemáme moc zkušeností tak jako měl domácí celek.

Nicméně jsme na kluky hrdí jak bojovali do poslední minuty!